.

 

 

Обрізка дерев

 

Догляд за садом

 

Мощення доріжок

 

Облаштування газону

 

 

 

Всі статті

 

Формування крони плодових дерев

 

Обрізка яблуні та груші

 

 

 

 

Осінь - пора обрізки ягідників

 

Обрізка абрикоса

 

Вирощуємо гливу на дачній ділянці

 

 

 

Для отображения блока требуется Flash Player 10

 

Курс USD по данным Национального Банка Украины Курс EUR по данным Национального Банка Украины Курс RUB по данным Национального Банка Украины

 

  

Луковицы цветов почтой

Тюльпаны

Нарциссы

Гиацинты

 

 


 
 
ГоловнаПослугиЕнциклопедіяКонтакти

ОБРІЗКА  ЯБЛУНІ  ТА  ГРУШІ

Обрізка крон яблуні і груші ефективне лише тоді, коли його виконують з урахуванням біологічних особливостей порід і сортів, підщеп, стану і віку дерев.

Після закінчення формування крони основними

 завданнями обрізування є такі: забезпечення оптимального освітлення всіх частин крони і рівномірного розподілу врожаю по кроні, підтримання певних розмірів крони, регулювання росту пагонів і нормування навантаження дерева урожаєм, відновлення росту і забезпечення регулярного плодоношення та високої якості плодів.

Обрізування округлих крон. Якщо в період росту і плодоношення (після закінчення формування крони) пагони ростуть інтенсивно і довжина їх становить понад 60—80 см, то основним способом обрізування є вкорочування. При цьому проріджування, видалення гілок на кільце застосовують як додатковий прийом. Прирости подовження основних гілок укорочують до 60—70 см, а бічні з метою перетворення в обростаючі гілки — до 25—50 см. Сильніше вкорочують однорічні гілки у сортів, що мають низьку чи помірну збудженість бруньок та ступінь гілкування (Папіровка, Мелба, Бере Ардан-пон). У сортів, що гілкуються сильно (Ренет Симирен- І ка, Джонатан, Бере Лігеля), укорочування роблять слабше, а бічні однорічні гілки довжиною до 50 см не укорочують. Крім укорочування крону проріджують, видаляючи гілки, що загущують її, залишаючи їх на скелетних гілках на відстані 10—15 см, видаляють також поламані та пошкоджені гілки.

При нормальному рості пагонів, коли їх приріст становить 30—60 см (періоди росту і плодоношення, плодоношення і росту), внутрішні частини крони проріджують, вирізаючи зайві жирові однорічні гілки, конкуренти провідників, гілки вищих порядків, які переплітаються між собою і густо розміщені на ярусах чи лідері та ростуть в середину крони, поламані, пошкоджені; укорочують гілки, що звисають до землі ближче як на 30 -40см, заважаючи обробітку грунту. Однорічні гілки, які в минулому році укоротили з метою перетворення в обростаючі гілочки, обрізують на одне з бічних слабких горизонтальних розгалужень.

В умовах недостатнього зволоження (центральний і південний Степ, Крим), крім обмеження розміру і проріджування крони, застосовують детальне обрізування, укорочуючи однорічні гілки на 1/з—1/4 довжини, а верхні частини плодоносних і напівскелетних гілок — над молодими гілочками. У сортів яблуні, що добре галузяться, та сортів з кільчатковим типом плодоношення прирости завдовжки понад 50 см щороку укорочують на 1/3—1/4, 30—50 см — на 1/2 і проріджують і на 1/3 укорочують також плодухи. Якщо приріст пагонів зменшується до 20 см, основні гілки укорочують на 3—4-річ-ний від верхівки приріст.

Крони дерев з приростами довжиною до 15—20 см (четвертий віковий період — плодоношення) потребують омолоджуючого (відновлюючого) обрізування. У неврожайні роки скелетні і напівскелетні гілки укорочують на 4—6-й від верхівки нормальний приріст не менше 35см завдовжки і не більше 2,5—3 см завтовшки. Гілки укорочують над молодою бічною кількаткою, однорічним приростом, молодою гілкою, залишаючи шипик 0,3— 0,5 см. Поблизу зрізів проріджують плодухи видаляючи на них найбільш старі розгалуження. Проводять одночасно проріджування всієї крони Наступного року пагони подовження, які утворилися з бруньок кільчаток на кінцях зрізів основних гілок, завдовжки понад 70 см укорочують на 1/4 довжини укорочують старі плодухи. У сортів, які гілкують слабше, бічні прирости укорочують до 25 см. Обростаючі гілки з старими плодухами укорочують на 1/3 довій вовчки перетворюють в обростаючі гілочки укорочуванням, а при загущенні проріджують.

 

 

image

 

Статті по темі:

 

Обрізка абрикоса;

Обрізка яблуні та груші;

Формування крони плодових дерев;

Осінь-пора обрізки ягідників.